Slaptos vaizdo kameros

vaizdo stebejimo kamerosAsmens privatumas – viena iš dažniausiai šiais laikai pažeidinėjamų teisių. Privatumas pažeidinėjamos įvairiais būdais. Dažniausiai tai būna įvairūs kibernetiniai nusikaltimai, kurių metu būna įsibraunama į privatų kompiuterį, tokiu būdu pasisavinant asmeninę informaciją. Tačiau šiandien kalbėsime ne apie kibernetinius įsilaužėlius. Mūsų tema – kaip sužinoti, kai mus filmuoja slaptos vaizdo kameros, bei kaip teisėtai patys galime jas naudoti.

Pirmiausia, kaip sužinoti ar namuose, darbo vietoje, automobilyje ar kur kitur tavęs nestebi vaizdo kameros? Tai nėra labai sudėtinga. Tiesiog galima nueiti į artimiausią technikos prekių parduotuvę ir įsigyti prietaisą, kuriuo nuskenavus norimą patalpą, sužinosite ar kur nors nėra nepageidaujamų įrenginių. Tai labai aktualu politikams, verslininkams, įvairių institucijų darbuotojams, bei paprastiems žmonėms, kuriems kyla įtarimas, jog juos kažkas neteisėtai šnipinėja. Jei įtarimai pasitvirtina ir asmeninėje patalpoje iš tikrųjų rasite slaptą filmavimo įrangą, tada belieka kreiptis į atitinkamas institucijas, kurios pasirūpins, kad jus šnipinėję asmenys būtų nubausti.

Neretai pasitaiko atvejų, kad darbuotojai savo kabinete aptinka slaptą filmavimo įrangą. Dažniausia nepastebimos vaizdo kameros ten būna sumontuotos pačių darbdavių. Tai nebūtinai yra netesėta, nes darbdavys turi tokią teisę, žinoma tik tuo atveju, jei tai nurodė darbo sutartyje, todėl verčiau prieš pasirašant šią sutartį viską reikėtų atidžiai perskaityti.

Taigi, tikriausiai norėtumėte sužinoti, kur patys galite naudoti slaptas įrašymo priemones? Jei taip, tada tuojau jums papasakosiu. Pirma, jokie įstatymai nevaržo jūsų, norint įmontuoti tokias kameras savo paties namuose. Nepastebimos vaizdo kameros užtikrina namų saugumą. Tarkime, įsilaužimo atveju bus vienas menkniekis nustatyti kas pasidarbavo jūsų namuose. O nusikaltėliai tikrai neturės teisės skųstis dėl jų privatumo suvaržymo. Dar vienas labai populiarus atvejis, kai šnipinėjimo įranga gali praversti namuose yra tas, kai norima užtikrinti savo vaiko arba namų tinkamą priežiūrą tada, kai jūsų nebūna namie, o namus arba vaiką prižiūri namų šeimininkė bei auklė. Internete galima rasti pilna filmuotos medžiagos, kurioje matyti, kaip auklė netinkamai rūpinasi vaiku, todėl savaime suprantama, kad visiems tėvams taip pat kyla klausimas, ar jų vaikas yra tinkamai prižiūrimas. Kad abejonių nekiltų, slaptos vaizdo kameros yra puiki išeitis.

Taigi, paslėpti filmavimo prietaisai, jei jie naudojami tinkamai, gali labai jums pagelbėti, tačiau įtarus, jos jų pagalba yra pažeidžiamas jūsų privatumas, o įtarimams pasitvirtinus, nieko nedelsiant būtina kreiptis į įstaigas, kurios užtikrins jūsų privatumo neliečiamybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *